Bulgaristan Sofya Bulgaristan

teknik-ogrenci

 

1945 yılında enstitü düzeyinde kurulan ve 1995 yılından itibaren üniversite olarak öğrenim vermeye başlayan ve adı Bulgaristan Sofya Bulgaristan olan bu değerli eğitim yuvası, son yıllarda Türk öğrencilerin en çok tercih ettiği yabancı okulların başında gelmektedir. Bu okulun bölümlerine girmek isteyenlerden ÖSS sınav sonuçları aranmamakta ve sadece lise diploması yeterli olmaktadır kayıt yaptırabilmek için. YÖK ile denkliği bulunan ve İstanbul Bulgaristan Eğitim ile anlaşmalı olan okul özel üniversitedir.

Bulgarca ve İngilizce eğitimin verildiği okulda öğrenim görmek isteyen öğrencilerin bu iki dili bilmiyor olmaları halinde 1 yıl hazırlık okumaları gerekmektedir. Eğer dil sorunu yoksa hazırlık okumadan lisans eğitimlerine başlayabilirler tabii. İngilizce olarak uçak mühendisliği bölümü yeni hizmete giren okul, her bölümünü farklı fiyatlandırmıştır. Bulgaristan Sofya Bulgaristan mühendislik alanında isim yapmış ender okullardan biridir ve buradan mezun olan öğrencilerin iş bulma gibi bir dertleri olmamaktadır.

Avrupa standartlarında verilen eğitim ve sonrasında alınan mavi diploma ile dilediğiniz işe girme şansınız olacaktır. Bulgaristan Sofya Bulgaristan ülkenin en köklü ve kaliteli, okullarının başında gelmektedir. Eğer Türkiye’de meslek yüksek okulu mezunu iseniz ve dil sorununuz yoksa bu üniversitede doğruda 3. Sınıftan başlayarak derslere katılabilirsiniz. Ama dilinizi geliştirmeniz gerekiyorsa 1 yıl hazırlık okumak ve sertifika alma zorunluluğunuz var.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş