Bulgaristan Üniversiteleri

bulraristan-universiteleri

 

Türk öğrencilerin severek tercih ettiği Bulgaristan Üniversiteleri lise mezunu olan her gence sınav ve taban puanı sormadan kapılarını açmaktadır. Modern binaları, her türlü aktivite için spor kompleksleri, öğrencilerin ihtiyaç duyacağı her türlü ihtiyacı giderecek tesisleri ile göz kamaştıran bu özel üniversiteler, tam donanımlı öğrenciler yetiştirmektedir. Özel okul statüsünde olan bu üniversitelere kayıt yaptırmak isteyenler dil biliyorlarsa sorun yok, ama Bulgarca ve İngilizce bilmiyorlarsa 1 yıl hazırlık okumak zorundadırlar. Ancak ondan sonra okula devam edebilirler.

Okulların bölümlerine göre fiyatlandırıldığını bilmelisiniz, en pahalı eğitim 7000 veya 8000 euroluk fiyatı ile tıp fakültesidir. Bulgaristan 2007 yılında Avrupa Birliğine katıldığı için ülke üniversitelerinden alına n diploma Avrupa’nın her ülkesinde geçmektedir. Bulgaristan Üniversiteleri deneyimli akademisyenlerin verdiği kaliteli eğitim ile gündemdedir, Bulgaristan’ın en köklü eğitim yuvaları olan üniversitelerde eğitim görmenin ayrıcalık olduğunuz kimse inkar edemez.

Dünyanın her yerinden öğrenci kabul eden Bulgar Üniversiteleri değişik eğitim sistemlerini sentezleyerek kendi yolunu çizmiş ve kaliteli öğrenimi ile bilinmektedir. Üniversitelerin bünyesinde aranılan her bölüm mevcuttur, özellikle hukuk ve mühendislik bölümleri Türk öğrenciler tarafından çok tercih edilmektedir. YÖK ile denkliği olan bu üniversitelerden alınacak olan mavi diploma geleceğinizin garanti altında olduğunun göstergesi olacaktır. Yurda döndükten sonra iş bulma sorunu yaşamayacak ve denklik sayesinde erkek öğrenciler askerliğe aynen Türkiye’deki bir üniversiteyi bitirmiş gibi gidecektir.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş