Bulgaristan Üniversitesi Bölümleri

Bulgaristan Üniversitesi Bölümleri

 

Bulgaristan için eğitim cennetidir dersek abartmış olmayız, her alanda eğitim veren üniversitelerinin çokluğu ile bilinen ve Avrupa Birliğine girdiğinden beri daha gelişerek eğitime hız veren ülkenin üniversitelerinde alınacak olan eğitim, sizin hayallerinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Bulgaristan Üniversitesi bölümleri her alanda hizmet vermektedir. Özel okul statüsünde olan bu okullar sınav sistemi ile değil, sadece lise diploması ile öğrenci almaktadır.

Bu özel okulların YÖK ile denkliğinin olması onları Tük öğrencilerinde tercih etmelerine neden olmaktadır.  Bulgaristan Üniversitesi bölümleri İngilizce, Almanca Fransızca ve Bulgarca eğitim vermekte ve dil bilmeyenler 1 yıl kursa gitmek zorunda kalmaktadırlar. En çok tercih edilen bölümler ise İngilizce olarak diş hekimliği, tıp, eczacılık, işletme, mühendislik ve ekonomidir. Bölümlerine göre farklılık gösteren fiyatlar ile eğitim verilen Bulgaristan üniversitesinde en pahalı eğitim tıp alanında verilmektedir.

Yüksek lisans için 2 yıl devam etmeniz gerekir, 2 yıllık meslek yüksek okulunu bitirenler için lisans tamamlama eğitimleri verilmektedir ve bu eğitimler sonunda da 3. Sınıftan okula kaydınızı yaptırabilirsiniz. Bulgaristan Üniversitesi bölümleri sizi hayata hazırlayan, renk katan ve bakış açınızın değişmesine neden olan dersleri ile her zaman gündemde olacaktır. Bitireceğiniz bölüm hangisi olursa olsun iş bulma sorunu yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz zira Avrupa’da saygınlığı olan üniversitelerin başında gelmektedir Bulgaristan Üniversitesi, yetiştirdiği öğrencileri ile de bunu kanıtlamaktadır.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş