Bulgaristan Üniversitesi Denklik

Graduation group

Balkanların en büyük ve gelişmekte olan ülkelerinden Bulgaristan’da eğitim görmek bir ayrıcalıktır, hem verilen eğitimin kalitesi, hem öğretmenlerin çok iyi birer akademisyen oluşları, disiplin, her türlü hayati ihtiyaca cevap verecek olan imkanlar bunu sağlamaktadır. Sadece lise ve dengi okul mezunu olmanın yettiği, sınav, taban puan gibi şartların aranmadan kayıt olabileceğiniz bu özel üniversite YÖK ile denklik sağlamaktadır. Bulgaristan Üniversitesi denklik açısından sorun yaşamayacağınız bir üniversite özelliğindedir. Avrupa da verilen eğitimlerden hiçbir farkı olmayan ve orada da mezuniyet sonrası iş bulabileceğinizi unutmayarak bu üniversite tercihleriniz arasında olmalı.

Bulgaristan Üniversitesi kayıtları Haziran ayında başlamaktadır, dersler ise Eylül itibari ile okutulmaya başlanır. Bölümlere göre değişik fiyat aralıkları ile ücretlendirilen bu değerli üniversite YÖK ile denktir. Bulgaristan Üniversitesi denklik sorunu olmayan ve yurda döndüğünüz zaman erkekler için askerlik ve iş bulma konularında problemin olmayacağı üniversitedir.

Avrupa birliğine 2007 yılında üye olan Bulgaristan üniversite mezunları için parlak gelecek sunmaktadır. Avrupa ülkelerinde de kabul gören mavi diplomaların verilmesi, gençleri daha da bu okula yakınlaştırmaktadır. Bulgaristan Üniversitesi denklik olarak sadece Türkiye VE Avrupa ülkelerinde değil, dünyanın bazı ülkelerinde de sıkıntı yaşanmadan kabul görmektedir. Bu yüzden de her yerden gelen öğrencileri kayıt ederek eğitim fırsatı vermektedir. İnternet sitesi sayfalarından aklınızda kalan tüm soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş