Bulgaristan Üniversitesi Taban Puanları

Bulgaristan Üniversitesi Taban Puanları

Bulgaristan üniversitesinde taban puanı diye bir uygulama yoktur, sınav, puan gözetilmeden lise ve dengi okul mezunlarının dileyenleri bu üniversiteye kayıtları yaptırabilirler. Bulgaristan üniversitesi taban puanları olmayan bir özel üniversitedir. 2007 yılında Avrupa Birliğine üye kabul edilen Bulgaristan üniversitelerinin hepsinde mezun olunca mavi renkli diploma alınmaktadır ve bu da Avrupa’nın her yerinde geçerli olacak anlamına gelmektedir. Zaten YÖK ile denkliği de bulunan Bulgaristan üniversitesinden mezun olanların yurda dönüşlerinde askerlik ve iş bulma gibi sorunları olmayacaktır.

Bulgaristan Üniversitesinde eğitim Bulgarca ve İngilizce olarak verilmektedir, bazı bölümler Almanca ve Fransızca olarak okutuluyor. Bu dilleri biliyorsanız sorun olmaz ama bilmiyorsanız 1 yıl hazırlık okuyarak dilinizi geliştirmeniz gerekecektir. Bulgaristan Üniversitesi taban puanları gözetilmeden öğrenci kabul etmesi ile biliniyor. Türk öğrencilerin son yıllarda burada eğitim görmek için müracaat etmelerinin başlıca sebeplerinden biri de budur.

Bulgaristan Üniversitesi bölümlerine göre ücrete tabi tutulur, yaşamanın hiç de zor olmadığı bir ülke olan Bulgaristan’da okul ücretleri de sizi zorlamayacaktır. Okulun kendi bünyesindeki yurtlarda da kalabilirsiniz veya birkaç arkadaşınız ile birlikte ev kiralayarak konaklamanızı orada sağlayabilirsiniz. Bölüm sıkıntısı çekmeden dilediğiniz her bölümü bulacağınız Bulgaristan Üniversitesi taban puanları olmadan size kapılarını açmıştır. Avrupa düzeyinde alacağınız eğitimden sonra yeterli bir birey olarak hayata atılma şansını bulacaksınız.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş