Bulgaristan Üniversitesi Ücretleri

Bulgaristan Üniversitesi Ücretleri

Gençler gözünüz aydın, üniversite okumak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Bulgaristan Üniversitesi sınav şartı aramadan sizi kabul etmeye başladı, Avrupa çapında eğitim alabileceğiniz bu özel üniversite de eğitim görmenin ayrıcalığından siz de yararlanabilirsiniz. Bulgaristan Üniversitesi ücretleri bölümlerine göre değişkenlik göstermektedir. Öğrenci yurtları yakınlarında bulunan marketlerden yapacağınız alış verişlerde tüm ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. 50 ile 150 euro arasında olan yurt fiyatları ve beslenme giderleri için harcamanız gereken 200-250 euro arsındaki paradan başka ekstra bir ücret ödemeden bu gözde okulda eğitim alabilirsiniz.

Eğitimlerin Bulgarca ve İngilizce olduğu bu okulda hazırlık sınıfı için yani dil bilmiyorsanız bunu geliştirmek için gideceğiniz bir yıllık hazırlık sınıfına harcayacağınız para 2500 ile 3700 euro arasında olacaktır. Lisans eğitim giderleriniz ise 2500 ile 8000 euro arasında değişkenlik gösterecektir. Bulgaristan Üniversitesin ücretleri tıp eğitimi İngilizce olarak okunmak istenirse ücreti 7000 ile 8000 euro arasında olacaktır.

Bulgaristan Üniversitesinde öğrencilerin ulaşım gibi bir sorunu yoktur, aylık abone kartı kullanılarak metro, otobüs ve dolmuştan yararlanabilirler. Bulgaristan Üniversitesi ücretleri hepsi toplanıp hesaplanıra yurdumuzda verilen üniversite eğitiminden daha ucuza geldiği anlaşılır. Zaten bu yüzden Türk öğrenciler bu kaliteli okulu seçerek Avrupa standartlarında yetişmeye çalışmaktadırlar. Her türlü imkanın sağlanması, eğitime verilen değer, disiplinli eğitim anlayışı, kaliteli akademisyenlerin verdiği dersler bir bütün olarak incelenirse verilen kararların isabetliliği anlaşılır.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş