Sofya Bulgaristan Denklik Var Mı?

yok-denklik

Dünya çapında bir üniversite olan Sofya Bulgaristannin Türk üniversiteleri ile denkliği vardır. Avrupa’da bir çok üniversite ile denkliği ve tanınırlığı olan bu kaliteli üniversite yurdumuzda İstanbul Bulgaristan Eğitim ile anlaşmalıdır. Sofya Bulgaristan denklik var mı? Evet var, mezun olduktan sonra erkek öğrenciler için çok önemli olan askerlik problemi, aynı Türkiye’de eğitim görmüş gibi olacaktır.

Kurulduğu yıldan beri her geçen gün yenilenen, dünyanın bütün üniversitelerinden esinlenerek kendi kombinasyonunu yaratan ve bu sentezi başarı ile öğrencilerine yansıtan Sofya Bulgaristan mezunları dünyanın her yerinde4 kabul görmektedir. Sofya Bulgaristan denklik var mı? Sorusu bu şekilde cevap bulmuş oluyor. Sadece yurdumuzda değil, Avrupa’nın pek çok ülkesinde mezunlar yerleşerek iş kurabilir. Yabancı dilini geliştirmek, dünyaya farklı pencerelerden bakabilmek için siz bu üniversiteden daha kaliteli ve uygun fiyatlısını bulamazsınız.

Türkiye’ye yakın olması, kolay ulaşım imkanları da onu cazip hale getiren diğer unsurlardır. Birkaç saatlik uçak yolculuğu sonrasında Sofya gibi bir dünya kentine ulaşarak okulunuza geçebilirsiniz. Sofya Bulgaristan denklik var mı diye soranlara vereceğiniz cevabı artık biliyorsunuz, evet var. Lise diploması ile öğrenci alan ve onları dünya standartlarında bireyler olarak hazırlayan Sofya Bulgaristan mühendislik bölümlerinden birinde okuma ayrıcalığından siz de yararlanın ve olaylara bakış açınız değişsin.

 

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş