Sofya Bulgaristan Mühendislik Tamamlama

Sofya Bulgaristan Mühendisliıği Tamamlama

Yurdumuzda iki yıllık meslek okullarını bitirenler için Sofya Bulgaristan mühendislik tamamlama adına bir program geliştirilmiş ve iki yıllık yüksek meslek okulunu bitirenlerin bunu 4 yıla tamamlamaları amaçlanmıştır. Bu program dahilinde eğitim alacak olan öğrencilerin Bulgarca veya İngilizceyi geliştirmeleri için de 1 yıl eğitim almaları gerekmektedir çünkü Sofya Bulgaristannde eğitimler bu iki dilde verilmektedir. Almanca ve Fransızca eğitim veren bölümler de vardır tabii.

4 yıllık fakülte mezunu olmak ve Sofya Bulgaristannden diploma alarak hayata başka gözlerle bakabilmek imkanı yakalamak için bu programlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Sofya Bulgaristan mühendislik tamamlama siz öğrenciler için fırsat niteliğindedir. Türkiye’de sınavlardan olayı gire4mediğiniz 4 yıllık mühendislik bölümlerine bu srimenae ulaşabilecek ve dilediğiniz gibi mühendis olarak diplomanıza kavuşacaksınız. Hem daha iyi iş bulacak, hem de kariyerinizi tamamlama şansı yakalayacaksınız.

Yabancı dil için verilecek 1 yıllık dil kursundan başarı ile geçenler 3. Sınıftan mühendislik bölümüne başlayabileceklerdir. Sofya Bulgaristan mühendislik tamamlama sayesinde bir çok genç bu fırsatı iyi değerlendirerek Avrupa standartlarında eğitim ve diploma sahibi olmaktadır. Eğer Bulgarca veya İngilizce biliyorsanız yeterlilik sınavına girerek bu 1 yıllık dil kursundan muaf olarak doğrudan mühendislik bölümünü 3. Sınıftan başlayarak okuyabilirsiniz. Bu şansı kullanmak isteyen ve kayıt yaptırmaya hazır öğrenciler internetten gerekli bilgileri sağlayabilirler.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş