Sofya Bulgaristan Nerede

Sofya Bulgaristan Nerede

Mühendislik alanında verilen prestijli eğitimi ile göz dolduran Sofya Bulgaristan nerede diye sorarsanız, Balkanların en büyük ülkelerinden biri olan Bulgaristan’ın başkenti olan güzel Sofya şehrindedir diye cevap verilir. Dünya devi olan şirketlerle yaptığı ortak çalışmaları ile Bulgaristan ekonomisine katkı sağlayan ve yetiştirdiği mühendisler ile başarılarını devam ettiren bu üniversite Türk öğrenciler tarafından da tercih edilmektedir. Lisans, lisans üstü ve doktora konularında da programları olan ve dileyenlere bu konuda yardımcı olan Sofya Bulgaristan özel bir okuldur.

Komünist sistemden gelen disiplin ve çalışma azmi ile değerli hocaların katkısı birleşince ortaya tam donanımlı öğrencilerin çıkması çok normal. Sofya Bulgaristan nerede sorusu cevap buldu sanıyoruz. Bulgaristan’ın başkenti olan Sofya’da. Türkiye’ye olan yakınlığı ile öğrencilerimiz tarafından çok rağbet gören ve popüler olan bu üniversite uçak mühendisliği bölümünü İngilizce eğitim ile yeni açmıştır.

Yaşamanın kolay olduğu, para konusunda sıkıntı yaşamayacağınız bu okul, YÖK tanımaktadır., ayrıca İstanbul Bulgaristan Eğitim ile de anlaşmalıdır. Sofya Bulgaristan nerede bilmiyorsanız bu yazımız size yön gösterici olacaktır diye umuyoruz. Alacağınız mavi diploma ile tüm Avrupa ülkelerine giderek iş bulabilirsiniz. Bulgaristan’ın bu en büyük üniversitesi 3 ayrı dilde eğitim vermektedir. Yabancı dilinizi geliştirmeniz için işte size iyi bir fırsat.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş