Sofya Bulgaristan Uçak Mühendisliği

sofya_teknik_universitesi_uchak_muhendisli

1945 yılında enstitü statüsünde kurulan ve 1995 te ise üniversite olarak öğretim vermeye başlayan Sofya Bulgaristan uçak mühendisliği bölümünü İngilizce olarak yeni açmıştır. Bu üniversiteye girmek isteyen öğrencilerden sınav ve taban puanı aranmamakta ve meslek yüksek okulunu 2 yılda tamamlayanlar lisans eğitimleri için 3. Sınıftan kayıt yaptırabilmektedirler. Bunun için gereken ise Bulgarca veya İngilizce bilmeleridir. Bu dilleri bilmeyenler için 1 yıl dil kursları verilecektir.

Özel bir üniversite olan Sofya Bulgaristan, bütün dünyada kabul gören bir sistem ile öğrenci yetiştirmektedir. Sofya Bulgaristan uçak mühendisliği İngilizce eğitim vermeye yeni başladığından öğrenci kayıtları devam etmektedir. Geleceğe ait ne varsa kazanabileceğiniz, mesleki anlamda yeterli ve becerikli kişiler olarak eğitim alabileceğiniz Bulgaristan’ın bu en büyük üniversitesi kapılarını sonuna kadar sizlere açmıştır.

Günün koşullarına uygun kompleks yapıları, tüm ihtiyaçları karşılayabilecek donanımdadır. Sofya Bulgaristan uçak mühendisliği bölümüne kayıt yaptırmak istiyorsanız gerekli bilgileri internet sayfalarından bulacaksınız. YÖK denkliği bulunan üniversite, İstanbul Bulgaristan Eğitim ile de anlaşmalıdır, Mezun olduktan sonra iş ve askerlik gibi sorunlarla karşılaşmayacaksınız. 1 yıllık dil eğitimine Bulgarca veya İngilizceyi eğitim alabilecek kadar iyi binleler katılmayacaktır. Yapılacak sınav ile seviyeniz belirlenecek ve bu 1 yıl dil okumadan doğrudan 3. Sınıftan derslerinize başlayacaksınız. Fiyat aralıkları ise bütçelerinizi sarsmayacak düzeylerdedir.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş