Sofya Bulgaristan Ücretleri

Sofya Bulgaristan Fiyatları

Bulgaristan’ın en büyük üniversitesinde eğitim almanın belli fiyatları vardır tabii, ancak pahalı olmayan bir ülke olan Bulgaristan’da eğitim görmek de düşünüldüğü gibi pahalı değildir. Burada yaşamak ve konaklamak, yiyecek, içecek, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için harcayacağınız para, diğer Avrupa ülkelerinde eğitim görerek harcayacağınız paradan daha az olacaktır. Sofya Bulgaristan ücretleri bölümlerine ve alınacak dil kurslarına göre belirlenmektedir.

Üniversite bünyesindeki yurtlarda kalabilir ve bir odayı 50 -100 euro karşılığında bir arkadaşınızla paylaşabilirsiniz. Sofya Bulgaristan ücretleri banyolu ve mutfaklı olan bu odalar için en alt seviyelerde tutulmuştur. Eğer başka bir alternatif isterseniz, 150 euro karşılığında internet bağlantısı olan daha lüks odalarda da kalabilirsiniz. Bu üniversiteye girmek isteyen ve Bulgarca veya İngilizce bilmeyenlerin alacağı dil hazırlık sınıfları için ödemeleri gereken ücret 2.500 eurodur.

Lisans ve lisans üstü eğitimler için ödemeniz gereken miktar yıllık 3.000 euro olacaktır. Sofya Bulgaristan ücretleri herkesin rahatlıkla ulaşabileceği boyutlardadır. Yurdumuzda yüksek öğrenimin nelere mal olduğu düşünülürse hiç de yüksek olmayan bu fiyatlar ile mavi diplomalı eğitimler almanın kolaylığı ortaya çıkıyor. Eğer istenirse başkent Sofya civarında birkaç kişilik arkadaş grubunuz ile ev kiralayarak da kalabilir ve okulunuza buradan gidip gelebilirsiniz. Mutfağınızda kendi yemeğinizi pişirmek isterseniz hayat size daha kolay gelecektir zira Sofya hiç de pahalı olmayan bir kenttir.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş