Sofya Bulgaristan

teknik-universitesi

Türkiye’de İstanbul Bulgaristan Eğitim ile anlaşmalı olan Sofya Bulgaristan lise diplomasını almış her gence kapılarını açmaktadır. Sınav, taban puan şartı olmadan bir üniversitenin dilediğiniz bölümüne kaydınızı yaptırmanın ne büyük bir ayrıcalık olduğunu düşünsenize…Bulgarca, İngilizce, Fransızca ve Almanca okutulan bazı bölümleri bulunan bu kaliteli üniversitenin geçmişi uzun yıllar öncesine dayanıyor. Özel olan Sofya Bulgaristan bölümleri değişik ücretlendirmeye tabi tutulmaktadır.

YÖK denkliği bulunan Sofya Bulgaristan Türk gençlerinin giderek daha fazla tercih ettiği okullar arasındadır. Bulgaristan’ın en rağbet gören okullarından biri olan bu özel üniversite, uçak mühendisliği bölümünü İngilizce olarak yeni açmıştır. Sofya Bulgaristannde okumak isteyen öğrenciler 2 dönem İngilizce ve Bulgarca eğitim görmek zorundadırlar, bu eğitimi başarı ile bitiren ve geçerli sertifika alan öğrenciler üniversiteye kesin kayıtlarını yaptırabilirler.

Avrupa’nın en eski ve köklü üniversitelerinden biri olan Sofya Bulgaristan, lisans, yüksek lisans ve doktora programları ile de hizmet vermektedir. Sadece lise diplomanızı alacak ve bu güzel üniversitede eğitim görmek için kaydınızı yaptıracaksınız. Ondan sonra tüm dünyada kabul gören bir eğitim ile hayatın zorlu yollarına hazırlanmış kişiler olarak mezun olup iş bulacaksınız. Gelişen dünyaya ayak uydurmak, her konu hakkında fikir sahibi ve donanımlı gençler olabilmek için üniversite eğitiminin gerekliliği tartışılmaz. Sofya üniversitesi istenilen bütün özellikleri sizin önünüze seriyor.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş