Sofya Üniversiteleri

sofiiski

Bulgaristan’ın en eski üniversitelerinin bulunduğu başkent Sofya için üniversiteler kentidir diyebiliriz. Dünyanın sayılı üniversiteleri tüm bölümleri ile buradadır ve Türk öğrenciler de bu okullarda öğrenim görmektedir. Sofya Üniversiteleri özel üniversitelerdir ve sınav ve taban puan şartı gözetmeksizin öğrenci kabul etmektedirler. Özel oldukları içinde belli meblağlar ödeyerek bu okullarda eğitim görebilirsiniz, teknik üniversitelerde verilen mühendislik eğitimleri ile tüm Avrupa ve dünyada kabul edilen diplomalar alınmaktadır. Zaten diğer bölümlerin mezunları da aynı statüde değerlendirilmektedirler. Yani bu okullar size Avrupa kapılarını açacaktır.

Bulgarca ve İngilizce ağırlık verilen dersler, bazı bölümlerde Almanca ve Fransızca olarak da okutulmaktadır. Sofya Üniversiteleri kültür düzeyleri yüksek, hayata geniş açıdan bakan, son derece yetkin insanların yetiştirildiği üniversitelerdir. Tüm dünya gençlerini buluşturmayı başaran ve dünya üzerinde köprü görevi gören bu üniversitelere gidince ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

Yukarıda saydığımız dilleri iyi bir şekilde konuşamıyorsanız 1 yıl hazırlık dil kursu alacak ve dilinizi geliştirdikten sonra okulunuza başlayabileceksiniz. Sofya Üniversiteleri tam teşekküllü olup, her türlü ihtiyaca cevap verebilecek kapasitededirler. Yurtlarda kalınacağı gibi eğer istenirse ev kiralanarak konut sorununa çözüm bulunabilir. Yaşamın oldukça uygun olduğu bu güvenilir ve dost ülkenin eğitim sisteminin farklılıkların tanımak, dünyaya açılmak ve vizyon sahibi olmak istiyorsanız mutlaka Sofya Üniversitelerinden birine gitmelisiniz.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş