Bulgaristan Eğitim Sofya

tu-sofia

Dünyanın sayılı mühendislerini yetiştirmesi ile tanınan Bulgaristan Eğitim Sofya internete bu şekilde yazarak karşınıza çıkan seçeneklerden biri olacaktır. Bu değerli özel üniversite sınav şartı aramadan öğrenci kabul etmektedir, tek kural lise diplomanızın olmasıdır. Uçak mühendisliğini yeni açan bu okulda Bulgarca ve İngilizce başta olmak üzere bazı bölümler almanca ve Fransızca olarak okutulmaktadır. Bu dillerden birini dahi bilmiyorsanız ilk yıl açılan kurslardan yararlanarak dilinizi geliştirebilir ve sonra da okula devam edebilirsiniz.

Lisans, lisans üstü ve doktora konularında da size yardımcı olacak bu okul YÖK ile denkliğe sahiptir. Mezuniyet sonrası alacağınız mavi diploma Avrupa çapındadır ve her yerde size iş imkanı sunacaktır. Bulgaristan Eğitim Sofya diye arama motorlarından birine yazarsanız bütün okul bilgilerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Özel olan üniversite bölümlerine göre değişik fiyat yelpazesine sahiptir, ilk yıl dil için 2.500 euro, diğer yıllar için de 3.000 euro ödemeniz gerekecektir.

Okulun bünyesinde yurtlar vardır ve kalabilirsiniz, iki kişi mutfak ve banyosu olan bu odalar için 50 euro gibi az bir ücret vermelisiniz. Ama şehir içinde ev kiralayarak da bu okula devam şansı bulabilirsiniz. Bulgaristan Eğitim Sofya dendiği zaman insanın aklına tam donanımlı, nitelik sahibi yetişkin bireyler gelmektedir. Sofya Bulgaristan Avrupa’nın saygınlığını kazanmış, Bulgaristan’ın en büyük üniversitesidir.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş